DGS Uzaktan Eğitim

                  Günümüzde açık öğretim fakültesinin ve örgün eğitim veren üniversitelerin ön lisans programlarından mezun olan çoğu öğrenci aldıkları eğitimin daha kapsamlı olması ve lisans programının eğitim imkanlarından faydalanabilmek için ön lisans programını tamamladıktan sonra lisans programına geçiş yapmayı tercih etmektedir. Bu sayede üniversitelerin lisans programlarını bitirerek ilgili bölümün lisans mezunu olmaktadırlar. Bu imkan ÖSYM tarafından 2000 yılından beri ön lisans mezunu öğrencilere sağlanmaktadır.

            Öğrencilerin bu geçişi yapabilmesi için ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına girip başarılı olmaları gerekir. Bunun için yoğun ve yorucu bir süreçten geçerler. Bu süreçte sınava hazırlanmaları için onlara yardımcı olacak DGS hazırlık kursları vardır bunlara alternatif olarak da DGS uzaktan eğitim platformları bulunmaktadır.

            Bu platformlar hazırlık kurslarına oranla bir çok noktada daha avantajlıdır. Online eğitim verdikleri için kişiler internet imkanı olan her yerden bu eğitimi rahatlıkla alabilirler. Evlerinde yada kendi istedikleri herhangi bir yerde derslere katılım sağlayabilirler. Fiyat olarak da diğer hazırlık kurslarından daha uygun oldukları için tercih edilirler. Öğrenciler uzaktan eğitim sisteminde de normal kurslarda sağlanan imkanların tümüne sahip olabilirler. DGS uzaktan eğitim platformları öğrencileri ile de oldukça yakından ilgilenerek onları bu süreçte hiç  bir zaman yalnız bırakmazlar.

            Üniversiteler mevcut öğrenci sayısının %10'u kadar DGS öğrencisi almak zorundadırlar. Bu da her bölüme yayıldığında ortaya oldukça az bir sayı çıkmakta bu da sıkı bir rekabet yaratmaktadır. Bu rekabet ortamında öğrenciler daha başarılı olabilmek adına bu süreçte bir yardım alma gereği duymaktadır. Bu noktada öğrencilere yardımcı olabilecek bir platform olan DGS uzaktan eğitim devreye girer.

            Sınavda Temel matematik ve Türkçe alanlarından 120 soru çıkmakta her iki bölümde de 10’ar tane mantık sorusu bulunmaktadır. Sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmekle beraber, yanlışlar ilgili bölümün doğrularını götürmektedir.  Bu sorular için öğrencilere 140 dakika süre verilmektedir. Soru sayısı ve soruların çözüm için gereken süre karşılaştırıldığında öğrenciler bu konuda oldukça sıkıntı yaşamaktadırlar. DGS uzaktan eğitim platformları sınav sistemi ile birebir uyumlu olarak eğitim verdikleri için öğrencilerini bu ağır rekabet isteyen sürece son derece titiz bir şekilde hazırlarlar. Sınav sistemini sürekli takip ettikleri için sistemde oluşan herhangi bir değişiklikle ilgili öğrencilerini hemen bilgilendirir.

DGS UZAKTAN EĞİTİME KAYIT OL

Berceste Akademi

Çankaya/Ankara

www

oguzhanhoca.net
bercesteakademi.com

Biz

Edebiyat ÖABT sistemine geçildiği günden bugüne sizlerle burada Berceste Edebiyat Akademisi olarak daima sırt sırtayız.

Facebook Hesaplarımız:

 

İrtibat

Aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle anında irtibat kurabilirsiniz:
  iletisim(@)bercesteakademi.com
  +90312 911 34 59
  +90312 911 34 59