Edebiyat ÖABT 2018


#FİYAT Havale/EFTFİYAT Kredi Kartı | 9 taksitFİYAT Eski Öğrenciİlk DersDoluluk Oranı
Prof. Dr. Semih Tezcan Canlı 600 TL 650 TL 30 TL İndirim 15 Ocak 18
77%
Fuad Köprülü Kayıt 400 TL 410 TL 30 TL İndirim 15 Ocak 18
47%
AŞIK PAŞA Dolu 600 TL 650 TL 30 TL İndirim 18 Kasım 2017
100%
CEMİL MERİÇ Dolu 600 TL 650 TL 30 TL İndirim 15 Ekim 2017
100 %
TANPINAR Kayıt 400 TL 450 TL 30 TL İndirim 15 Ekim 2017
85%
SADECE VİDEO Kayıt 200 TL 250 TL İndirim Yok 15 Ekim 2017
67%

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENLİĞİ

GİRİŞ

2013 senesi itibarıyla ÖSYM tarafından yapılmaya başlanan ÖABT birçok lisans programına uygulanmakta olup Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavının kısaltılmasıdır. Ülkemizde en önemli branş dersleri arasında yer alan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğinden de bu sınav uygulanmakta olup en fazla adaya sahip ana dal konumundadır. Bu duruma bağlı olarak 2013 itibarıyla faaliyete geçen Uzaktan Eğitim sistemimiz 2013-2014 eğitim öğretim senesinden itibaren bu zorlu süreçte binlerce kişinin yolunu aydınlatmaktadır. Derslerimiz internet ortamında olup sadece video dersi şeklinde kuru bir ameliyeden ibaret değildir. Bunu en iyi şekilde sistem içinde yer aldığınızda daha iyi göreceksiniz.

 

ERKEN KAYIT DÖNEMİ VE AVANTAJLARI

 1. Erken kayıt dönemi 15 Nisan – 10 Mayıs tarihleri arasındadır.
 2. Bu süre zarfında kayıt olanlar bütün bir senenin en uygun ücretini ödeyerek sisteme dâhil olurlar.
 3. 10 Mayıs sonrasında mevcut ücrette % 15 ila % 25 arasında artış olacaktır. Kurumumuz ücret düzenleme stratejisini ve kampanyaları saklı tutar.
 4. Erken kayıt size sadece ücret konusunda kolaylık sağlamaz. On binlerce öğrencinin çekindiği ve endişeyle yaklaştığı alan sınavına (ÖABT) yaz günlerinden itibaren hazırlanma imkânı sunar. Böylelikle yaz boyunca (hatta dersler başlayınca bile) 2017 senesine ait videoları izleyebilir, seheri soruları, testler ve ipuçları başta olmak üzere kelime avı ve ödevler de dâhil özel panelinizin her türlü imkânından yararlanabilirsiniz. 
 5. Erken kayıt olan öğrencilerimizle yaz programı yapılacak, gerekli rehberlik ve danışmanlık derslerinden yararlanabileceklerdir. Bu konuda KOÇLUK HİZMETİ * uygulamasıyla daha etkili ve kalıcı bir iletişim yolu kullanılacaktır. Bu sistem yani KOÇLUK HİZMETİ * dönem içinde sadece KOÇLUK Hizmeti verilen sınıflarımıza uygulanacaktır. Erken kayıt öğrencilerinden ise bütün canlı sınıflarına uygulanacaktır.
 6. Edebiyat canlı ders, kayıttan takip ve sadece video sınıfına kaydolanlar bir kısmı yazın çıkacak olan şu yayınlarımıza ücretsiz sahip olabileceklerdir:
  1. Edebiyat Konu Anlatımlı Modüler Set (2018 basımı)
  2. Çözümlü Edebiyat Soru Bankası (2018 basımı)
 7. Bu kitaplar daha sonra kaydolanlara da verilecektir. Fakat uzaktan eğitime kayıt ücreti daha farklı olacaktır.
 8. Erken kayıt döneminde ya da sonrasında uzaktan eğitim sistemimize kayıt olan öğrencilerimiz 2017 döneminde atanmaları durumunda. Ücretlerini %100 iade alabileceklerdir.

 

TAVSİYELER VE UYARILAR

 

 1. Sistemimizde yer alabilmek için kesinlikle internet bağlantınızın olması gerekir. İnternet bağlantınız olmazsa hiçbir şekilde uzaktan eğitimden yararlanamazsınız (dersleri tablet ya da telefondan izleyebilirsiniz).
 2. Sistem IP numarasını denetleyen bir içeriğe sahiptir. Bu yüzden farkı IP numaralarından (yani farklı yerlerden) bağlanamazsınız, bu durumun yaşanması neticesinde videolarınız otomatik olarak erişime kapatılır. Bu yüzden düzenli şekilde tek bir adresten sisteme giriş yapmalısınız. 
 3. Sistemden en iyi şekilde ve zaman tasarruflu bir şekilde yararlanmak istiyorsanız kesinlikle yazıcı edinin. Yazıcı sadece size maddi bir kazanç sağlamaz, fotokopiciye gidip gelme zahmetinden de kurtarır.
 4. Ders notlarını dosyalamanız için en az 20’lik sunum dosyalarınız olsun. Böyle dosyalardan 4-5 tane edinin. Bir dosya da makaleler için ayırın. 
 5. Sadece yaz dönemi için değil, bütün bir dönem boyunca panelden yararlanmayı alışkanlık haline getirin. İpuçları, rehberlik kısımlarını dikkatlice okuyun. Testler kısmını ve kelime avı uygulamasını sıkça didikleyin. Hatta sabit ve güncel duyuruları da okuyarak bütün bir sene boyunca neler yaptığımızı yakından takip edin. 

 

 

YÖNTEM

 1. Uzaktan eğitim sistemimizin merkezinde ders videoları bulunmaktadır. Çok da iddialı olmamak adına şunu söyleyebilirim: Atanmanız videolarla kurduğunuz hukuka bağlıdır.
 2. Bu ders videolarını geliştiren ve pekiştiren materyallerin başında ders notları gelir. Ve tabii ki ardından soru çözümü yapmalısınız. Sistematik bir çalışma şöyle olmalıdır: 
  1. İlk tanışma: Ders videosunu izlemeden önce dersin metnini Dosyalar kısmından indirin ve 10-15 dakika kadar göz atın. 
  2. Ders izleme: Kayıtlı dersler kısmında yer alan dersleri düzenli ve sıralı bir şekilde izleyin. Dersi izlerken başka şeylerle meşgul olmayın, dersi kendinizle bütünleştirin. Kendinizi derse verirseniz hiçbir sorun yaşamazsınız. Kendinizi bir ders dinleyicisi gibi değil, bir ders gibi telakki edin.
  3. İkinci tekrar: Dersi dinlediniz, elinizdeki ders notlarını hızlı bir şekilde, üzerinde kalemi hareket ettirerek tekrar edin. Tekrar etme aşaması en fazla 15-20 dakika kadar sürmelidir. 
  4. Soru çözümü: Soru çözmeyi ertelemeyin. Soru çözümü için elinizde en az iki soru bankası olsun. Soru bankasının her konuya en az bir test ayırmış olması önemlidir. Soru çözdüğünüzde yanlışları not alın. Bu notları düzenli şekilde bir defterde biriktirin (bu notlar en çok da mayıs-temmuz arasında işinize yarayacaktır).

 

YAYINLAR

Uzaktan Eğitim Sistemimize kaydolan öğrencilerimiz ( canlı ders, kayıttan takip ) şu iki yayını ücretsiz edinirler:

* Sadece Video sınıflarına kaynak gönderimi yapılmamaktadır.

 1. Konu Anlatımlı Set
 2. Çözümlü Soru Bankası.

Soru Çözüm Sınıfı, gazel şerhi sınıfı ya da tek ders sınıfı gibi sınıflar bu yayınları ücretle edinebilirler. Bu iki yayın 2017 yılı içerisinde öğrencilerimize ulaştırılır. Deneme kitabı ücretsiz yayın içerisinde yer almamaktadır. Kargo ücreti alıcıya aittir.

 

KADROMUZ

Çekirdek kadromuz 2015 ve 2016’da olduğu gibi Hidayet Aydın, Serdar Aygün, Oğuzhan Kırlı ve Kadir Kısa’dan oluşmaktadır.  

 

SINIFLAR

Uzaktan Eğitim sistemimizde birçok sınıf seçeneği bulunmaktadır. Sınıf belirlerken evvela müsait olma durumunuzu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Belli başlı sınıflar şunlardır:

KOÇLUK HİZMETİ: Bu hizmeti alanlar rehberlik* uygulamasıyla diğerlerinden ayrılır. Kontenjanı sınırlı olup bütün öğrencilere değil sınırlı sayıda öğrenciye bu hizmet verilir. Herhangi bir sınıftaki öğrenci aradaki farkı ödeyerek KOÇLUK hizmetinden yararlanır. Bu uygulamayla öğrencilerimize şu imkânlar sağlanır:

 1. Bireysel rehberlik buradan yapılır. Öğrenciyle iletişim kurulur.
 2. Deneme ve test değerlendirmeleri buradan yapılır.
 3. Ödevler (makale, test) buradan kontrol edilir.
 4. Konu Anlatımlı Kitap ve Çözümlü Soru Bankası ücretsiz verilir.
 5. Bu sınıftaki öğrencilerimize Gazel Şerhi Sınıfı da ücretsiz verilir.
 6. Bu sınıftaki öğrencilerimize Roman Çözümleme sınıfı ücretsiz verilir.
 7. Paneldeki bütün uygulamalar (kelime avı, seheri sorular, yazar-eser uygulamaları, deneme sınavları gibi) bu sınıf öğrencilerine sunulacaktır.
 8. Erken kayıt döneminde kayıt işlemini gerçekleştirenler GY – GK ve EB derslerinden canlı ve kayıttan derslerde 100 TL indirim kazanırlar.
 9. * 100 TL indirim yalnızca 1 defa sağlanır. Paket üzerinden herhangi bir kampanya ile indirim kazanılmışsa tekrar indirim sağlanmaz, kampanyalar birleştirilemez.

 

 

CANLI DERS: Canlı ders gruplarının belli başlı özellikleri şunlardır:

 1. Online derslere katılır. Canlı derse katılamadığı zaman normal olarak bu dersleri kayıttan takip eder.
 2. Kitapları ücretsiz edinir ( konu anlatımlı set, soru bankası ). 
 3. Dosyaları indirebilir, bütün testlerden yararlanabilir, çevrimiçi tarama ve denemeleri çözüp ders hocasına sistem üzerinden soru sorabilir. 
 4. Canlı ders sınıfları sınırlı kontenjana sahiptir.

 

KAYITTAN TAKİP: Canlı ders sınıfından sonra en çok rağbet edilen sınıf olup belli başlı özellikleri şunlardır:  

 1. Paneldeki bütün uygulamalardan yararlanır.
 2. Sadece canlı derse katılamaz, dersleri kayıttan takip eder.
 3. Konu anlatımlı seti ve çözümlü soru bankasını ücretsiz edinir.
 4. Dosyaları indirebilir, bütün testlerden yararlanabilir.
 5. Çevrimiçi tarama ve denemeleri çözebilir.
 6. Ders hocasına sistem üzerinden soru sorabilir. 

GAZEL ŞERHİ SINIFI: Eski Türk edebiyatı sorularından beyit anlamıyla ilgili soruların çokça sorulması ve bunları Eski Türk edebiyatı içinde bir bütün olarak ele almanın zor olması nedeniyle böyle bir sınıf açılmıştır.

 1. Canlı ve kayıttan takip sınıflarına sahiptir, canlı sınıflar kontenjanlıdır.
 2. Yaklaşık 20 şairin hayatı, eserleri detaylı şekilde ele alınıp gazeli etraflı şekilde açıklanır.
 3. Bu sınıf ( Kayıttan ) sadece KOÇLUK hizmeti ve full paket ( Gk-Gy, Eb, Öabt ) programı alanlara ücretsiz verilir.

 

DERS SAATLERİ

Canlı ders saatleri genel olarak 17.00 sonrasında başlamaktadır. Canlı dersin uzunluğu ve aynı gün başka derslerin yapılma durumuna göre kayda düşmesi zaman alabilir. Ortalama 48 saat sonra canlı dersin kaydını kayıttan takip sınıfı öğrencileri izleyebilirler. Yeni sezonda ders dağılımının aşağıdaki şekilde olması planlanmıştır. Bunda +5 / -5 oranında değişiklik olabilir:

Yeni Türk Edebiyatı 60 Saat
Eski Türk Dili 40 Saat
Eski Türk Edebiyatı 40 Saat
Türk Halk Edebiyatı 40 Saat
Alan Eğitimi 12 Saat

*** Belirtilen ders saatleri minimum işlenen ders saatleridir.


#FİYAT Havale/EFTFİYAT Kredi Kartı | 9 taksitFİYAT Eski Öğrenciİlk DersDoluluk Oranı
Prof. Dr. Semih Tezcan Canlı 600 TL 650 TL 30 TL İndirim 15 Ocak 18
77%
Fuad Köprülü Kayıt 400 TL 410 TL 30 TL İndirim 15 Ocak 18
47%
AŞIK PAŞA Dolu 600 TL 650 TL 30 TL İndirim 18 Kasım 2017
100%
CEMİL MERİÇ Dolu 600 TL 650 TL 30 TL İndirim 15 Ekim 2017
100 %
TANPINAR Kayıt 400 TL 450 TL 30 TL İndirim 15 Ekim 2017
85%
SADECE VİDEO Kayıt 200 TL 250 TL İndirim Yok 15 Ekim 2017
67%

Berceste Akademi

Çankaya/Ankara

www

oguzhanhoca.net
bercesteakademi.com

Biz

Edebiyat ÖABT sistemine geçildiği günden bugüne sizlerle burada Berceste Edebiyat Akademisi olarak daima sırt sırtayız.

Facebook Hesaplarımız:

 

İrtibat

Aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle anında irtibat kurabilirsiniz:
  iletisim(@)bercesteakademi.com
  +90312 911 34 59
  +90312 911 34 59