Sıkça Sorulan Sorular

 • Canlı derse katılamazsam dersin kaydını izleyebilir miyim?

  İzleyebilirsiniz. Bunda herhangi bir sınırlama söz konusu değil. Canlı dersin kaydı bittikten sonra yazılım tarafından montajı başlar. Dersin kaydı 2-3 saat içinde -belki daha kısa sürede- izlenmeye hazır hale gelir.
 • Canlı ders sınıfı ile kayıttan sınıfı arasında fark var mı, varsa neler?

  Kayıttan ders sınıfı öğrencileri canlı ders sınıfında anlatılan dersin aynısını izler. Arasında saniye farkı yoktur. Canlı derste paylaşılan dosyaları, metinleri ve slaytları kayıttan ders sınıfı öğrencileri de indirebilir. Kayıttan ders sınıfı öğrencileri Berceste Sorular adlı Soru Bankasını ücretsiz alamıyor ve canlı derse katılamadıkları için ders içinde soru soramazlar. Fakat web sayfamızdaki özel panelden diledikleri zaman soru sorabilirler.
 • Dersleri ne zamana kadar izleyebilirim?

  İster canlı ders sınıfında olun ister kayıttan ders sınıfında, fark etmez, dersleri sınav haftasına kadar yani sınav gününe kadar izleyebilirsiniz.
 • Dersler ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

  Derslerimiz Ekim gibi başlayacaktır. Derslerimiz hafta sonu 19.00'da, hafta içi ise 20.00'de başlayacaktır. Canlı ders öğrencileri derslerle ilgili değişikliği ya da düzenlemeyi cep telefonlarına gönderilen SMS ile öğrenirler. Kayıttan takip sınıfı öğrencileri ise Duyurulardan takip etmelidir. Genellikle dersler haftasonu yapılmaktadır. Duruma göre haftaiçide dersler yapılacaktır.
 • Toplamda kaç saat ders göreceğim, ders saati dağılımları nasıl olacak?

  Toplamda 170 saat ders göreceksiniz. Son 10 soruyu oluşturan Edebiyat Öğretimi ile ilgili sorular ve Osmanlı Türkçesi Grameri programımızda yer almamaktadır. ÖSYM tarafından resmi bir açıklama olursa 20 saat Osmanlı Türkçesi Grameri dersi eklenecektir. Göreceğiniz dersler yaklaşık olarak şöyledir:
  Eski Türk Edebiyatı= 35 saat
  Eski Türk Dili= 35 saat
  Yeni Türk Edebiyatı= 35 saat
  Türk Halk Edebiyatı= 30 saat
  Alan Eğitimi= 10 saat
  Bunların dışında soru çözüm, rehberlik ve soru tahmin derslerimiz olacaktır. Bu uygulamalar ders saatlerine dâhil değildir. Ders saatleri bunlardan fazla olabilir, fakat az olamaz.
 • Makale Sistemi nedir, nasıl yararlanıyoruz?

  Makale Sistemi, ÖABT’ye hazırlık sürecinin temel taşlarındandır. Makalelerin dağılımında bir sayı gözetilmemiştir. Anlaşılması zor görünen ya da ÖABT müfredatı bakımından önemli gördüğümüz konulardan makale okumanız gerekmektedir. Makaleler ders içinde paylaşılır ve indirmeniz sağlanır. Fakat daha çok paneldeki “makaleler” havuzuna yüklenir. Bir sonraki derse kadar makaleyi okumanız size fayda sağlar. Makale ödevinizdir, bunun faydasını kesinlikle görürsünüz. Toplamda okuyacağımız makale sayısı 80 civarındadır.
 • Canlı ders sınıfına kaydoldum, kayıttan ders sınıfa geçebilir miyim?

  Sınıf kontenjanlı olduğu için sizin sınıftan ayrılmanız durumunda yeriniz boş kalacaktır. Bu yüzden geçiş yapamazsınız. Aynı durum Yunus Emre Sınıfı için de geçerli. Sadece sınıfta boş yer olması durumunda Yunus Emre Sınıfı öğrencisi canlı ders sınıfına geçebilir.
 • Soru Bankası, Konu Anlatımlı Kitap ve Berceste Denemeler bize nasıl gönderiliyor?

  Soru Bankası ve diğer yayınlar canlı ders sınıfı öğrencilerine ücretsiz olarak gönderilir. Kargo ücreti öğrenciye aittir. Kayıttan ders sınıfı öğrencileri ise , www.isemkitap.com gibi sitelerden alabilirler.
 • Kaç tane canlı ders sınıfı var ?

  Toplamda 3 canlı ders sınıfı açılmaktadır. Yaz dönemi, şubat dönemi ve son hamle dönemi olarak açılmaktadır. Canlı ders sınıfları hemen dolmaktadır. Bu durumda yeni canlı ders sınıfı açılana kadar kayıttan ders sınıfında eğitiminize devam edebilirsiniz. Dilerseniz yeni canlı ders sınıfı açıldığında yeni canlı ders sınıfına geçersiniz ya da kayıttan ders sınıfına devam edersiniz.
 • Panelde ne gibi uygulamalar mevcuttur?

  Soru sorma, yazdığınız test sorusunu başkalarının istifadesine sunma (bir nevi soru hazırlama) kelime avı, seheri sorular, yazar-eser avı, online deneme, online test, beyti nesre uygulaması, rehberlik çalışmaları gibi pek çok uygulamadan yararlanabilirsiniz. Derslerin konu anlatımını, makaleleri ve yüklenen PDF dosyaları bunlara dahil edebilirsiniz.
 • Dersin iptali ya da ertelenmesi durumunda nasıl haberimiz olacak?

  Sizi özel mesajla bilgilendiriyoruz. Mesaj toplu olarak gönderilip başlığında “OGUZHANHOCA” yazar. Cep telefonunuzun değişmesi durumunda bizi haberdar etmeniz bu mesajları sağlıklı şekilde almanız açısından önemlidir.
 • Yeni dönem dersleri başlayana kadar hazırlık mahiyetinde donanım olarak neler yapmalıyım?

  Kesinlikle yazıcınız olsun. İnternet bağlantınız zaten olmalı, internet olmadan hiçbir şeyden yararlanamazsınız. Güzel, kullanışlı bir defteriniz olmalı, ince çizgili olursa daha kullanışlı olur. Renkli kalemlerinizin olması algıda seçiciliği pekiştirir. Akademik destekleyici kitaplar, Kaynaklar Listesi olarak panelde paylaşılacaktır.
 • Yetkili kişilere nasıl ve hangi aralıkta ulaşabilirim?

  * Yetkililere dilediğiniz zaman öğrenci panelinizden soru soru butonunu tıklayarak ulaşabilirsiniz. Öğrencimiz değilseniz sitemiz üzerindeki “canlı destek” kısmından
  * Telefon ile ulaşmanız gerekmesi durumunda 0312 911 34 59 nolu numaradan dilediğiniz zaman irtibat sağlayabilirsiniz.
 • 1

Berceste Akademi

Çankaya/Ankara

www

oguzhanhoca.net
bercesteakademi.com

Biz

Edebiyat ÖABT sistemine geçildiği günden bugüne sizlerle burada Berceste Edebiyat Akademisi olarak daima sırt sırtayız.

Facebook Hesaplarımız:

 

İrtibat

Aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle anında irtibat kurabilirsiniz:
  iletisim(@)bercesteakademi.com
  +90312 911 34 59
  +90312 911 34 59